Czy warto mieć szczoteczkę soniczną?

szczoteczka soniczna do mycia zębów
Soniczna szczoteczka do zębów to obecnie najnowsza szczoteczka , obiecująca skuteczną higienizację jamy ustnej. Jej działanie opiera się na sile fal dźwiękowych, które dają świetne rezultaty. Zwykle soniczna szczoteczka robi w przybliżeniu 45 000 pulsacyjno-wymiatających ruchów na minutę. Technologia dźwiękowych fal sprawia, że efektywność sonicznej szczoteczki jest wyjątkowo wysoka. Dzięki temu zyskuje znaczną przewagę nad pozostałymi szczoteczkami.

W trakcie czyszczenia szczoteczką soniczną, pojawiają się bąbelki złączone ze śliny i pasty do zębów. W taki sposób formuje się piana, która dociera do wszystkich trudno dostępnych obszarów. Co więcej ten sposób pozwala na pełne zastosowanie składników umieszczonych w paście. Taki sposób o wiele łatwiej wymiata osad i brud, dzięki czemu resztki pokarmu nie gromadzą się na zębach. A im skuteczniejsze i staranniejsze oczyszczanie zębów, tym lepiej chroniona jama ustna. Z tego powodu soniczną szczoteczkę proponują dentyści.

Dodatkowo w wielu sonicznych szczoteczkach działają funkcje, jakie pomagają kontrolować długość mycia i siłę nacisku. Ten typ szczoteczki jest też delikatny dla dziąseł. Troszczy się o nie, zapobiegając mechanicznym uszkodzeniom, a także posiada funkcję masażu. To szczególnie istotne przy nadwrażliwości dziąseł i zębów.

Popularne posty z tego bloga

Cyfrowy projekt uśmiechu

Kiedy ortodonta zaleca aparat retencyjny?

Jak oczyścić zęby z osadu i przebarwień?