W jaki sposób zapobiegać osłabieniu szkliwa

 

W jaki sposób zapobiegać osłabieniu szkliwa

Szkliwo zębów stanowi najdoskonalszą ochronę zębów, z tego powodu trzeba o nie troszczyć się tak samo, jak o jamę ustną. Przerwanie szkliwa oraz problemy z dziąsłami, np. osunięcie ich linii (inaczej recesja) mogą skutkować wystąpieniem dolegliwości i schorzeń zębów. Aby nie dopuścić do zepsucia szkliwa zębów warto stosować się kilku zasad. W przypadku pytań trzeba poprosić o poradę kontaktując się z dentystą.

W głównej mierze na początek najlepiej zmienić swoją dietę. Kwasy i bakterie wywodzące się z pokarmów mogą niekorzystnie wpływać i rozpoczynać demineralizację szkliwa. Najlepiej w głównej mierze unikać słodyczy oraz napojów gazowanych. Stomatolodzy kierują także sporo nacisku na dawkowanie wapnia i fluoru. Wapń jest dobry dla organizmu, natomiast fluor wzmacnia zęby, ale momencie brania za wysokich dawek takich składników może wywołać kłopoty. Niekorzystny wpływ na zdrowie szkliwa ma też ścieranie. Dlatego też nie należy używać zbyt długo past wybielających (z wysokim współczynnikiem RDA).

Sporą ostrożnością powinno wykazać się także pod względem oczyszczania zębów z resztek jedzenia. Zaniedbanie higienizacji oraz odkładanie się nazębnego kamienia, niszczy szkliwo i wywołuje choroby dziąseł i zębów. Trzeba też stosować dobrą metodę szczotkowania, z tego powodu, że za mocne lub niewłaściwe czyszczenie może obniżać dziąsła i niszczyć szkliwo. Technikę poprawnego mycia i nitkowania zębów można poznać w gabinecie dentystycznym.

Popularne posty z tego bloga

Jakie są fazy wykonania protetycznego mostu

Przyczyny powstawania próchnicy

Z czego wynikają problemy ósemek