W jaki sposób przygotować się do wyrwania zęba?

 

W jaki sposób przygotować się do wyrwania zęba?

Ekstrakcję zęba zwykle zaleca się w trudnych sytuacjach, kiedy uratowanie zepsutego zęba jest niemożliwe. Chirurg stomatolog wyrywa także zęby w ciągu leczenia implantologicznego lub ortodontycznego, kiedy rozmieszczenie zębów wymaga większej powierzchni w szczęce. Współcześnie używane znieczulenia w gabinetach stomatologicznych sprawiają, że ekstrakcja zęba nie boli, jednak należy wiedzieć, że po zabiegu mogą zdarzyć się pewne dolegliwości. Z tego powodu warto przygotować się do usunięcia zęba.

Choć zabieg usunięcia zęba nie jest skomplikowany, stomatolog we wszystkich przypadkach poleca ostrożność. Po ekstrakcji czasami dolega gorsze samopoczucie, dlatego lepiej przemyśleć termin wizyty oraz w razie potrzeby poprosić o pomoc kogoś bliskiego. Przed zabiegiem i na kilka dni po nim lepiej nie używać papierosów oraz nie spożywać alkoholu. Po ekstrakcji zęba nie powinno się pić ani jeść przynajmniej przez 2 godziny, z tej przyczyny najlepiej spożyć pożywny posiłek przed wizytą w gabinecie dentysty. Świetnym pomysłem jest wykupienie polecanych przez dentystę leków, płukanek i antybiotyków. To one wspierają proces gojenia się rany i powrotu do pełnego zdrowia, dlatego warto je przygotować. Na wizytę u stomatologa należy przyjść ze starannie umytymi zębami.

Dzięki porządnemu przygotowaniu zabieg wyrwania zęba odbędzie się sprawnie i szybko. Pacjent poczuje się spokojnie. Dentysta dopilnuje, aby wyrwanie zęba było w pełni bezpieczne.

Popularne posty z tego bloga

Jakie są fazy wykonania protetycznego mostu

W jakich sytuacjach przeprowadza się leczenie kanałowe?

Z czego wynikają problemy ósemek