Wyrywanie ósemek

chirurg stomatolog wyrywa ósemki
Choć ósemki pojawiają się w jamie ustnej człowieka na samym końcu, mogą wywoływać sporo trudu. Przyjmuje się, że prawidłowo umieszczonych i zdrowych zębów się nie narusza. Istnieją jednak pewne czynniki, jakie decydują o tym, że niezbędne jest wyrwanie ósemki.

Czasem proces wyżynania się ósemek jest utrudniony na przykład z uwagi na brak przestrzeni w jamie ustnej. Zęby, które nie mają wystarczającej przestrzeni, uciskają pozostałe zęby. To sprawia zazwyczaj dokuczliwy ból oraz przesunięcia pozostałych zębów. To może wpływać na powstawanie i zwiększenie wad zgryzu. Mała ilość miejsca w jamie ustnej dla konkretnych zębów może też wywoływać kłopoty w trakcie szerokiego otwierania ust. Dla pacjenta to oznacza pewien dyskomfort, którego dobrze jest się pozbyć.

Usuwanie ósemek niezbędne jest także wtedy, kiedy ząb uszkadza próchnica, zwłaszcza w rozwiniętym stadium. Taka choroba może bez przeszkód obejmować inne zęby, ze względu na co należy wyeliminować jej źródło. Zdarza się również tak, że blisko zęba rozwija się obszerny stan zapalny dziąsła, zazwyczaj spowodowany właśnie próchnicą. W takiej sytuacji wyrwanie jest jedynym rozwiązaniem problemu.
Ekstrakcja zębów w gabinecie stomatologicznym jest bezbolesna, dzięki wykorzystywanym znieczuleniom.


Popularne posty z tego bloga

Cyfrowy projekt uśmiechu

Kiedy ortodonta zaleca aparat retencyjny?

Jak oczyścić zęby z osadu i przebarwień?