Endodoncja pod mikroskopem

leczenie kanałowe u dentysty
Leczenie kanałowe uznawane za jedno z najcięższych zabiegów w gabinecie dentystycznym, wymaga odpowiedniego sprzętu i fachowego chirurga szczękowego. O tym, że mniej inwazyjne leczenie zachowawcze nie wystarczy, może informować silny ból zęba, zmiana jego koloru, silna wrażliwość albo opuchlizna lub stan zapalny. W przypadku występowania objawów, powinno się bezzwłocznie zgłosić się do dentysty, by mógł sprawdzić, który rodzaj leczenia będzie bardziej dopasowany. Zazwyczaj jest tak, że leczenie kanałowe to jedyny ratunek dla silnie zepsutego zęba.
Stomatolog endodonta, który wykonuje leczenie kanałowe, korzysta z mikroskopu, dzięki któremu zabieg jest w pełni precyzyjny. Dzięki zastosowaniu mikroskopu lekarz endodonta może gruntownie obejrzeć zainfekowaną przez bakterie miazgę zębową i ocenić, jaką część zęba powinno się oczyścić.
W przypadku, gdy choroba jest zaawansowana, powinno się pomyśleć o zgłoszeniu się do leczenia kanałowego. Inaczej ostatnim sposobem będzie całkowite usunięcie zęba. Dziurę po wyrwanym zębie należy jak najszybciej wypełnić, aby zmniejszyć ryzyko nowych problemów jamy ustnej. To niestety oznacza nowe wydatki – przez konieczność wykonania protezy albo wszczepienia implantu.
Leczenia kanałowego nie trzeba się bać, ponieważ odbywa się pod skutecznym miejscowym znieczuleniem.

Popularne posty z tego bloga

Jakie są fazy wykonania protetycznego mostu

W jakich sytuacjach przeprowadza się leczenie kanałowe?

Z czego wynikają problemy ósemek