Jak przebiega chirurgiczna resekcja zęba w klinice stomatologicznej

 

Jak przebiega chirurgiczna resekcja zęba w klinice stomatologicznej

Chociaż leczenie kanałowe jest uznawany za mocno precyzyjnym zabiegiem, a dentysta endodonta, który robi leczenie kanałowe, używa mikroskopu, zdarza się, że ciężko jest dotrzeć do każdego z odnóg kanału zębowego. W takiej sytuacji potrzebna jest chirurgiczna resekcja zęba. Taki zabieg polega na dostaniu się do niezauważonej części zębowego kanału, gdzie znajduje się infekcja. By dotrzeć do kości chirurg dentysta tnie śluzówkę. Tym sposobem może porządnie ocenić ząb oraz wyciąć objęte chorobą fragmenty. W momencie, kiedy kanał jest już dokładnie oczyszczony napełnia go specjalnym cementem.

Podobnie jak do leczenia kanałowego, obecnie w klinikach stomatologicznych, chirurg stomatolog przeprowadza resekcję zęba pod mikroskopem. To sprawia, że zabieg jest wyjątkowo precyzyjny oraz pozwala dentyście dotrzeć do wszystkich odnóg kanału zębowego. Przeważnie już po kilku dniach od momentu zabiegu, stomatolog może zdjąć pacjentowi szwy. To, czy leczenie potoczyło się pomyślnie, można sprawdzić, po upływie czasu, a tego podstawowym sygnałem będzie zniknięcie bólu.

Zazwyczaj resekcja zęba nieunikniona jest, kiedy chirurg dentysta nie może zobaczyć dobrze zęba. Na przykład z uwagi na dziwną budowę kanału. Czasem jest tak, że dookoła zaatakowanej tkanki znajduje się torbiel albo ropień . Wtedy nie ma możliwości dotarcia do zęba poprzez leczenie kanałowe. Chirurg stomatolog zdecyduje co okaże się najlepsze.

Popularne posty z tego bloga

Z czego wynikają problemy ósemek

Jakie są fazy wykonania protetycznego mostu

W jakich sytuacjach przeprowadza się leczenie kanałowe?