Jak oczyścić zęby z osadu i przebarwień?

piaskowanie zębów w gabinecie stomatologicznym

Piękny uśmiech jest wynikiem nie tylko poprzez właściwe leczenie dentystyczne, ale także dzięki prawidłowej profilaktyce i zabiegom podtrzymującym zdrowie i czystość jamy ustnej. Do zabiegów dentystycznych z działu profilaktyki należy piaskowanie zębów, które tak samo w przypadku innych zabiegów czysto profilaktycznych, należy przeprowadzać w gabinecie dentystycznym co najmniej dwa razy w ciągu roku albo częściej, w zależności od osobistych potrzeb pacjenta.

Piaskowanie zębów działa na zasadzie usuwania z powierzchni zębów osadu i przebarwień powstających między innymi od regularnego spożywania herbaty, kawy lub palenia papierosów. Piaskowanie wykonuje lekarz dentysta albo dyplomowane higienistki dentystyczne przy użyciu piaskarki stomatologicznej, która w dokładny sposób nakierowuje strumień wody z mieszanką piasku stomatologicznego na zęby i starannie je oczyszcza. Co więcej zawarte w strumieniu drobinki zostały w taki sposób stworzone pod kątem rozmiaru i twardości, aby nie miały ujemnych skutków, czyli dla przykładu nie niszczyły szkliwa.

Piaskowanie zębów zwykle nie boli, ale w przypadku pacjentów z wysoką nadwrażliwością może powodować dyskomfort. Taka metoda profilaktyki jamy ustnej, nie tylko usuwa osad, ale również przywraca naturalną biel zębów, nadaje im gładkość i połysk. Dokładność takiego zabiegu wynika z tego, że piaskarka stomatologiczna dociera do mało dostępnych miejsc, które ciężko oczyścić za pomocą szczotkowania i daje pewność pełnej higienizacji.

Popularne posty z tego bloga

Jakie są fazy wykonania protetycznego mostu

Przyczyny powstawania próchnicy

Z czego wynikają problemy ósemek